Yükleniyor
www.megalease.com.tr internet sayfasından online olarak fiyat teklifi alabilir ve birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsin.
0532 290 21 63 numaralı Rezervasyon Merkezi’ni arayarak 09.00-19.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsin.
info@megalease.com.tr adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsin.
wwvw.megalease.com.tr adresi üzerinden ödemeli bir rezervasyon yaptıysanız, değişlik yapılamayacağını üzülerek bildirmek ister, iptal ve iade işlemi için ise iptal koşullarının geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.
Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

Müşterimiz 19 yaşını doldurmuş ve ehliyeti en az 1 yıllıksa, B grupu ehliyet sahibi genç sürücü paketini satın alarak kiralama yapabilir.

Elbette, günlük kiralamalarının süresini uzatabilir ya da erken teslim yapabilirsin. Kira süremiz 24 saattir, bu sebeple aynı gün içinde araç teslim etmen durumunda 1 günlük ücret ile ücretlendirilirsin. Erken teslimatlarında fiyat tablosunda kullanılan gün sayısına karşılık gelen fiyat geçerli olur. Ancak, ödemeli rezervasyonlarda, rezervasyon tutarının iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Aylık yapılan rezervasyonlar günlük kiralamaya çevrilmek istendiğinde günlük fiyat tablosuna göre hesaplanır. Aylık fiyat geçersizdir.
Faturanız; kiralamanız bittikten sonra, kira başlangıcında paylaştığınız e-mail adresine 3 iş günü içinde gönderilmektedir.
Ehliyet (yurt dışından geliyorsan ayrıca pasaport), adına kredi kartın, adres ve telefon bilgilerin sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğin kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyin.
Talep edilen bölgedeki anlık talep ve yoğunluklara bağlı olarak dinamik, değişkenlik gösteren bir fiyat politikamız bulunmaktadır.
Trafik cezası TC kimlik numarana yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır.

Plakaya yazılan trafik cezalarında, trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde, indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.

Trafik cezaları sizlere 54 TL + KDV hizmet bedeli eklenerek yansıtılacaktır.

Evet, Mega Lease’den uzun dönem kiralama yapabilirsin. info@megalease.com.tr mail adresine talebini ileterek Mega Lease filo hizmetinden yararlanabilirsin.
Filomuzda Ekonomik, Konfor, Prestij ve Premium olmak üzere farklı segmentte araçlarımız bulunmaktadır. Böylece yolculuğunuz için mükemmel aracı kiralayabilirsin. Araçları gruplara ayırmak, yüksek kaliteli bir hizmet sunmamıza yardımcı olur.
Trafik cezası evrakları sisteme yüklenir yüklenmez, kiralamanız esnasında paylaştığınız e-mail adresinize gönderilmektedir.

info@megalease.com.tr adresinden trafik ceza evraklarınızı talep edebilirsiniz.

İletişim formumuzu doldurarak trafik ceza evrak talebinde bulunabilirsiniz.

Mega Lease bünyesinde yapılacak tüm kiralamalarda, kiralama kimin adına yapılacak ise şahsına ait, üzerinde kiralama yapacak olan müşterimizin isim soy isminin yazdığı, kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, ek kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir.
Yurt dışı rezervasyonlarda ödeme işlemleri sadece ofiste şahsa ait kredi kartı ile yapılmaktadır.
Kiraladığın araçta teknik bir sorun var ise Mega Lease Yardım Merkezi ile mutlaka iletişime geçmeni rica ederiz. Bunun dışında ofisimizle iletişime geçerek kiraladığın araç grubunda uygunluk var ise araç değişimi yapabilirsin.
Detaylı bilgi için rezervasyon merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Budget tarafından iade edilecektir.
Ön Ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.
1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.
4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.
8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.
www.megalease.com.tr ve Rezervasyon Merkezi’nden yaptığın rezervasyonlarında, ‘Rezervasyon Görüntüleme’ üzerinden rezervasyon detaylarına ulaşabilirsin.
Rezervasyon Merkezimiz üzerinden yaptığın rezervasyonların onay bilgisi için yine Rezervasyon Merkezimiz ile info@megalease.com.tr ya da 0532 290 21 63 üzerinden iletişime geçebilirsin.
Rezervasyonlar grup bazlı yapılmaktadır ve marka garantisi verilmemektedir. Rezervasyonunuzun yapıldığı grupta araç o tarihte müsait değilse, bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.
Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
‘Fırsatlar’ menüsü üzerinden bütün kampanyalarımızı inceleyebilir ve rezervasyon oluşturabilirsin. İki farklı kampanya birleştirilmemektedir.
Ek sürücü kiralama başlangıcında, ek sürücü olacak olan kişinin bilgileri ile birlikte, ek sürücü bedeli ödenmesi ile kiralamaya dâhil edilir.
Aracı, kiralayan şahıs dışında kişi/kişilerin kullanabilmesi için, ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsın. Mutlaka kredi kart sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi ve ek sürücü olarak kiralamaya dâhil edilmesi gerekmektedir. Müşterimiz ödemeyi yapan kişidir, müşterimizin şahsi kredi kartı ile ofise gelmesi ve gerekli dokümanları imzalaması gerekmektedir. Kredi kart sahibi kimse anlaşma onun adına açılır ancak adına anlaşma açılacak kişinin ehliyetinin de olması gerekir.
Aracın bakımı ya da hasar durumunda, Mega Lease araca eş değer veya bir üst grubu aracı en kısa zamanda hizmetine sunar.
Ehliyeti olmayan kişi araç kiralaması yapamaz. Aracı kiralayan kişinin ehliyeti olmalıdır ve ödemeyi kendisinin yapması gerekir. Eğer ehliyet yok ise kiralama yapamaz, ek sürücü ekleyerek araç kiralama hizmeti alamaz.
Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralaman bittiğinde, Karayolları tarafından HGS kullanım bilgin tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanı yapmış olduğun kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde, Karayolları’na bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek (polis raporu mutlaka alınmalıdır), 0532 290 21 63 no’lu Mega Lease iletişim merkezini arayabilirsin. Sonrasında, polis tarafından tutulmuş kaza tespit tutanağının teminini e-devlet sistemi üzerinden sağlayabilirsin.
Mega Lease bünyesinde kredi kartı puanları ile araç kiralaması yapılmamaktadır.
Millerin hesaba yansıması kiralama bitiminden 6-8 hafta arasında olmaktadır.
Ön ödemeli rezervasyonunu web sitemiz üzerinden iptal ettikten hemen sonra, iade koşullarına göre iade hak edişin var ise iaden otomatik olarak gerçekleşmektedir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabına 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır.
wwvw.megalease.com.tr adresi üzerinden ödemeli bir rezervasyon yaptıysanız, değişlik yapılamayacağını üzülerek bildirmek ister, iptal ve iade işlemi için ise iptal koşullarının geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.
Acente kanalıyla yapılan rezervasyonlar için, rezervasyonun yapılmış olduğu acente ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
Rezervasyon Merkezimiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda Rezervasyon Merkezimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Araç uygunluğu var ise rezervasyonunuzda değişiklik yapabilirsiniz.
Rezervasyonlar araç grupları üzerinden oluşturulmaktadır bu nedenle marka, model, renk ve yakıt türü garantisi veremiyoruz. Müşteri garantisini istese dahi araç yıkamadan dönerken bile kaza yapabileceği ya da bakımı geleceği göz önünde bulundurularak marka, model, renk ve yakıt türü garantisi verilememektedir.
Mil kampanyası ile rezervasyon yapılmalıdır. Müşterilerimizin ofislerde mutlaka TK numaralarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
Müşteriye ait mil numarasının eksiksiz ve hatasız girilmesi gerekmektedir.
Kampanyalı veya indirimli fiyatlar üzerinden yapılan kiralamalarda mil hak edişi bulunmamaktadır.
Şu anda sadece bir araç kiralayabilirsin. Bu, başka bir rezervasyon yapamayacağın anlamına gelmez. Farklı bir tarih için ayrı bir rezervasyon yapabilirsin.
Hayır, almıyoruz. Fakat aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde, aracı kullanan kişi tüm hasardan sorumlu tutulur. Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. (Yalnızca polis tarafından tarafından tutulmuş kaza tespit tutanağının teminini e-devlet sistemi üzerinden sağlayabilirsin) Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiralayan tarafından ödenir.
Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Tüm kiralama koşullarını sağlayan farklı bir kullanıcının yanında yalnızca ek sürücü olarak kiralama yapabilir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim-soy isim ve kredi kartı numarası bilgisi bulunmalıdır.
Rezervasyonlarımız grup bazlı olarak konfirme edilir ve gruplar içinde bulunan araçlar için marka, renk, model, yakıt tipi garantisi verilememektedir.
0532 290 21 63 no’lu Mega Lease iletişim merkezini arayabilirsin.
0532 290 21 63 hattını arayıp Mega Lease Destek Merkezine ulaşıp detaylı bilgi edinilebilirsin.
Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartına yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır. Yurt dışı kredi kartlarından sadece Master ve Visa özellikte kart ile ödeme yapabilir. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.
https://www.megalease.com.tr/iletisim linki üzerinden iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yapılan rezervasyonlarda, depozito tutarı her rezervasyon için alınmaktadır. Bu tutar, araç segmentine göre değişiklik göstermektedir.
Araç eksik yakıtla teslim edildiğinde, yakıt bedeli + %30 hizmet bedeli ödenir.
24 saate kadar olan kiralamalarda 1 günlük ücret ödenmektedir.
Bir başkası adına kiralama yapılmamaktadır.
Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.
info@megalease.com.tr adresinden faturanızı talep edebilirsiniz.
İletişim formumuzu doldurarak fatura talebinde bulunabilirsiniz.
Hayır, kiralık araçlarımız yurt dışına çıkartılamaz.
Kiralaman sonrasında HGS kullanımı, eksik yakıt, hasar, kira günü uzama vb. durumlar faturana yansıtılmış olabilir. Faturan üzerinde kiralama sırasında ek hizmet aldıysan, detaylarına ulaşabilirsin.
İletişim formumuzu kira anlaşma numaran ile doldurarak detay talebinde bulunabilirsin.
Kiralaman bittiğinde depozito tutarın Mega Lease tarafından iade edilir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabına 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır.
Aracı, kiralayan şahıs dışında kişi/kişilerin kullanabilmesi için, ek sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi gerekmektedir, bu sebeple eksürücü/sürücülerin fiziki olarak anlaşma açılırken ofiste bulunmaları gerekmektedir.. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
Müşterimiz 19 yaşını doldurmuş ve ehliyeti en az 1 yıllıksa, B grupu ehliyet sahibi genç sürücü paketini satın alarak kiralama yapabilir. ( günlük fiyatı 84TL +KDV)
Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

Ekonomik ( A,B,N,F ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.
19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.

Orta (D,G,O,M ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta grubundan araç kiralayabilirler.

Üst ( J,C,E,K,L,P,I) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.

Araç Sınıfları Genç Sürücü Uygulanabilir Yaş Aralığı Genç Sürücü Uygulanabilir Ehliyet Sınırı
EKONOMIK 19-21 Yaş Arası Min. 1 Yıl
ORTA/KONFOR 21-25 Yaş Arası Min. 2 Yıl
ÜST/LÜKS 21-27 Yaş Arası Min. 3 Yıl

H sınıfı sürücü belgesi ile sadece özel donanımlı ve engelli plakalı araçlar kullanılabileceğinden, araçlarımızın H sınıfı sürücü belgesi ile kiralanması ve kullanılması yasal olarak mümkün değildir.
Yurtdışından gelen yabancı müşterilerimiz için kiralama esnasında pasaportunun ve uluslararası ehliyetinin yanında bulunması gerekmektedir.
Yurtdışından gelen yabancı müşterilerimizin pasportunda son 6 ay içinde ülkeye giriş damgası bulunması gerekmektedir.
Yurtdışından gelen müşteriler, Türkiye’ye giriş yapılan tarih itibariyle, en fazla 2 yıl süreyle araç kullanabilirler. Ülkeye girişinden 6 ay geçtikten sonra ülkemizde araç kullanmak isteyen müşteriler, araç kullanırken yanlarında dış temsilciliklerden veya noterden aldıkları sürücü belgelerinin tercümelerini ve sürücü belgelerini yanlarında taşıması zorunludur . 2 yıl geçtikten sonra, dış ülkelerden alınan ehliyetlerin ülkemize ait ehliyetler ile değiştirilmesi zorunludur.
Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 400 km olmak şartı ile 7 gün ve üzeri kiralamalarda, kontrat başına 4.000 kilometre ile sınırlıdır.
Aylık araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı 3.000 km ile sınırlıdır.
Araçlarımızda sınırlı hasar ve hırsızlık güvencesi bulunmaktadır. Güvence sınırlarını genişletmek isterseniz ek güvenceleri satın alabilirsin.
Ek güvenceleriniz nelerdir?
Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Mega Lease bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonuna dahil olan güvenceler fiyat teklifinde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunda yer almaktadır.
Fiyatlarına dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsin. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsin.
İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi (LI- SLI) : 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.
Mini Hasar-Süper Mini Hasar Güvencesi (MI-SMI) : Mega Lease tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.
Ferdi Kaza Güvencesi (PAI) : Sürücü ve araç içindeki kişileri güvence limitleri dahilinde güvence altına alan bir güvencedir. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır.

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİYİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALABİLİRSİN.

Evet, kiralama yapılan araçlarımız binek araç kategorisinde olup, kış lastiği uygulaması bu kategoride zorunlu olmadığından sizlerin de güvenliğini göz önünde bulundurarak ek ürün olarak kış lastiği hizmeti vermekteyiz.
Tüm kiralama işlemlerinde, eski veya yeni kimlik belgelerinin yanında kiralama yapılan araç sınıfına uygun sürücü belgesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.